• Fri. Mar 5th, 2021

Latest Nepali News

Nepal's No.1 News Portal

एक व्यक्ति बाइकको साथ -मान्छे बाइक र्याक जम्प पछि व्हाइट हाउस बाहिर पक्राऊ

Bylatest.nepali2020

Jul 13, 2020
sports
  • Save


शनिबार ह्वाइट हाउसको अगाडि एउटा व्यक्ति साइकलको र्याकबाट उफ्रियो र त्यस परिसरलाई छोटकरीमा बढाइएको सुरक्षा मुद्रामा दुई कानून प्रवर्तन अधिकारीहरू बनाए। उक्त व्यक्ति, जसले यसलाई कहिल्यै पनि सेतो हाउसको बारमा पुर्‍याएन, उनले कागजात बोकेका थिए जुन उनी ह्वाइट हाउसमा पुर्‍याउन चाहान्थे र हतियार थिएन, कानून प्रवर्तन स्रोतले भन्यो।

बाइक र्याकमा यसलाई बनाए पछि उनी दुई मिनेट भित्र पक्राऊ परेका थिए, कानून प्रवर्तन स्रोतले भन्यो। उक्त मानिसलाई सोधपुछ भइरहेको छ, र सवारी साधन अधिकारीहरु उनी ड्राइभ गरिरहेको थियो खोजिएको थियो विश्वास, कानून प्रवर्तन स्रोतहरु भने। उक्त व्यक्ति बाइक र्याकमा १:०० बजे अलि अगाडि पेन्सिलभेनिया एभिन्यूमा उफ्रिए। “व्हाइट हाउसको बारमा पुग्ने स्पष्ट प्रयासमा” र गोप्य सेवाका अधिकारीहरूले उनलाई पक्रे, एजेन्सीले एक विज्ञप्तिमा भन्यो।

आपराधिक आरोपहरू पेन्डि। छन्, यो भने। राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प सप्ताहन्तको लागि फ्लोरिडाको पाम बीचमा रहेको मार्-ए-लागो रिसोर्ट गएका थिए। सेतो हाउसका प्रेस सचिव सीन स्पाइसरले सेक्रेट सर्भिसको शनिबार तिनीहरूको परिस्थितिलाई सम्बोधन गरेकोमा प्रशंसा गरे। “व्यक्तिगत रूपमा पेन्सिलभेनिया एभ मा बाइक र्याक भयो, व्हाइटहाउस फेंसमा होइन। सेक्रेटसेवार्सले ठूलो प्रतिक्रिया देखायो,” उनले ट्वीट गरे। पेन्सिलभेनिया मा व्यक्तिगत जम्प बाइक र्याक, वाइटहाउस फेन्स होइन।

सेक्रेटसेवा द्वारा महान प्रतिक्रिया शनिबार पक्राउ पर्ने एक घटना मार्चिनको घाउमा आएको छ जुन एक घुसपैठ गर्ने व्यक्तिले गधा बोक्ने बोरा लिएर राष्ट्रपतिलाई पत्र पठाउँदा व्हाइट हाउसको बारमा उफ्र्यो र केहि मिनेट भन्दा बढी मैदानमा रहन सक्षम भयो। ट्रम्प त्यसबेला निवास भित्र थिए। क्यालिफोर्नियाको २१ बर्षे मानिस, जसको परिवारका एक सदस्यले भनेका छन् कि मानसिक रुपमा बिरामी छ, उनले कम्प्लेक्समा धेरै बार फेला पारे र हवेलीको मुख्य ढोकाबाट केही चरण मात्र पत्ता लगाउनु अघि उनले धेरै अलार्महरू छुट्याए।

हाउस ओभरसाइटका अध्यक्ष जेसन चाफेट्सले शुक्रबार सीएनएनको वुल्फ ब्लीट्जरलाई बताए कि घुसपैठ गर्ने व्यक्तिले दक्षिण पोर्टिको प्रवेशद्वारमा ढोका ह्यान्डल चकनाचूर पारे पनि उसले भित्र नपरेको भए पनि।

“त्यसकारण हामी कर्मी र कुकुर, प्रविधि र बाड़ लगायतका अरबौं डलर खर्च गर्छौं र व्यक्ति र भिडियो निगरानीमा थियौं,” युटा रिपब्लिकनले भने। “र अझै पनि व्यक्ति व्हाइट हाउसको नजिक जान सक्षम छ र उसले पक्राउ गर्नु अघि १ मिनेट खर्च गर्न सक्छ। यो अविश्वसनीय छ।” चाफेट्सले सेक्रेट सर्भिसलाई सूचित गरेको छ कि उनको समितिको मार्च ११ घटनामा अनुसन्धान भइरहेको छ। कानून प्रवर्तन स्रोतले भने कि शनिबारको सुरक्षा प्रक्रियाले आफूले सोचेजस्तो काम गरेको छ, जुन व्यक्तिले बाइक र्याकलाई छार्यो छिटो समातियो। श्वेत हाउसमा सुरक्षा मुद्रा सामान्य फिर्ता आएको छ, स्रोतहरूले भने।

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copy link
Powered by Social Snap